Recenzia – Waterpik Aquarius WP-3660C

Waterpick Aquarius

Waterpik som si kúpila pre lepšiu ústnu hygienu, najmä v priestore medzi zubom a ďasnom. Dentálna niť je schopná ísť približne 3 mm hlboko do ďasna. To je skvelé, keby každý môj ďasnový vačok bol hlboký 3 mm alebo menej. Ale ďasnové vačky väčšiny dospelých sa pohybujú od 2 do 5 mm (a vyššie!). Bolo preukázané, že ústna sprcha Waterpik je schopná vyčistiť priestor v ďasnovom vačku až do hĺbky 6 mm.

Recenzia – Waterpik Aquarius WP-3660C

Rozhodla som sa pre najnovší model Waterpik Aquarius WP-3660C, ktorý má niekoľko nových funkcií, ktoré starší Waterpik Ultra Water Flosser Model WP-100C nemá:
– Waterpik Aquarius krátko zastaví po 30 a 60 sekundách, čo pomáha prispôsobiť si techniku čistenia.
– Nová masážna funkcia posilňuje ďasná s masážnou akciu hydro-pulzu.
– Priestor pre uskladnenie 2 náhradných hlavíc je pod viečkom, medzi nádržou a telom Waterpiku.

Waterpick Aquarius WP-3660C ústny irigátor

Nový model je menší, teda v kúpeľni nezaberie toľko miesta. Mne jeho veľkosť vyhovuje akurát. Mám ho položený na pračke vedľa umývadla, kde je dobrá dostupnosť k elektrickej zásuvke, k umývadlu a zrkadlu. Nový model je tiež ľahší, treba dávať pozor, aby ste príliš neťahali za rukoväť, aby sa prístroj neposúval a neprevrhol.

Prevádzka je celkom tichá, no na vyšších nastaveniach tlaku sa hlučnosť stupňuje. Na prednej ľavej strane prístroja je dispozícii tlačidlo zapínania/vypínania. Pod vypínačom je tlačidlo masáže a pod tým je regulátor tlaku vody, ktorý má rozsah od 1 do 10.

Na rukoväti je vypínač, ktorým je možné dočasne pozastaviť prietok vody cez trysku. Pri zastavovaní treba viac pritlačiť, pretože vypínač je posuvný hore/dole, nie tlačidlový.

spínač on off na rukoväti Waterpik Aquarius WP-3660C

Trysku je možné pomocou ozubeného krúžku na rukoväti otáčať o 360 stupňov, čo umožňuje ľahší prístup do všetkých oblastí. Na zvládnutie otáčania treba trochu zručnosti, aby ste netočili príliš alebo málo, ale používaním sa krúžok „vyjadzí“ a otáčanie ide aj jedným prstom. Bočný posuvný spínač je určený na uvoľnenie trysky a jej výmenu.

spínač pre výmenu nadstavcov waterpik

Výrobca odporúča používať ústnu sprchu 1 minútu. Pri plnej nádrži a vysokom tlaku bude Waterpik pracovať 90 sekúnd. Pri nižšom nastavení tlaku, bude prístroj bežať o niečo dlhšie. Pri nastavení 1, čo je najnižší tlak, voda prúdi viac ako 3 minúty.

nádržka na vodu Waterpik Aquarius WP-3660C

Súčasťou ústnej sprchy Waterpik Aquarius je 7 trysiek:
3- farebne odlíšené štandardné trysky na irigáciu (všeobecné použitie)
Tryska zubná kefka  (všeobecné použitie)
Tryska Plaque Seeker  (implantáty, korunky, mostíky, všeobecné použitie)
Ortodontická tryska (všeobecné použitie)
Pik Pocket tryska (parodontálne vrecká, furcations – môže byť použitá len na najnižšom tlaku)

trysky pre ústnu sprchu Waterpik Aquarius WP-3660C

Moja skúsenosť s ústnou sprchou Waterpik Aquarius

Prvé použite bolo naozaj chaotické a bola som rozhodnutá, že Waterpik pôjdem vrátiť. Potom som si pozrela pár inštruktážnych videí na internete a skúsila som to znovu. Zvolila som si spôsob čistenia so zatvorenými ústami, kde sa voda priebežne vypľúva a teda nestrieka kade tade. Nadstavec vkladám do úst vypnutý, zapnem prístroj a prúd vody na rukoväti zapínam až po vložení trysky do úst. Taktiež používam príjemne teplú destilovanú vodu, ktorá je k mojim citlivým zubným krčkom priateľskejšia, než studená. Dávam plnú nádržku, teda 600 ml. Do vody nepridávam žiadnu ústnu vodu, iba raz za týždeň pár kvapiek peroxidu vodíka.

Začínala som na najmenšom nastaví tlaku 1 a postupne pridávala. Po mesiaci používania som na 4-ke, čo mi zatiaľ vyhovuje.
Z trysiek používam dve a to klasickú trysku a Pic pocket trysku určenú na výplachy parodontálnych chobotov. Pri nadstavci Pic pocket používam vždy najmenší tlak. V budúcnosti si plánujem dokúpiť trysku na čistenie jazyka, ktorá  nie je súčasťou balenia.
Na jedno čistenie miniem plnú nádržku vody. Po čistení si raz za čas robím masáž ďasien, na ktorú mi stačí polovica nádržky a stupeň tlaku 2.
Nesúhlasím s tým, že Waterpik je náhradou dentálnej nite. Ak medzi zubami uviazne nejaké vlákno z rastlinnej potravy, najlepšie ho odstráni dentálna niť. Waterpik je pre mňa doplnkom, nie náhradou čistenia zubov pomocou dentálnej nite, medzizubnej kefky, a samozrejme klasickej zubnej kefky.
Waterpik používam každý večer po tom, čo som si riadne vyčistila zuby mäkkou zubnou kefkou. Dentálnu niť a medzizubné kefky používam v priebehu dňa, keď cítim potrebu. Po každom jedle si ústa vypláchnem čistou vodou.
Waterpik sa stal súčasťou moje stratégie „dobrej domácej starostlivosti o zuby“. Trysky Waterpiku sú navrhnuté tak, aby vyčistili miesta, kam sa zubná kefka nedostane. Po mesiaci používania vidím skutočný rozdiel v zdraví ďasien, ktoré sú pekne ružové a na dotyk príjemne pružné.

waterpik aquarius WP-3660C ústny irigátor

Plusy:

Efektívne odstránenie zubného povlaku.
Odstraňuje povlak a nečistoty hlboko medzi zubami a pod líniou ďasien, kam sa s kefkou a zubnou niťou nedostanete.
Výrazne zlepšuje čistenie tkanív okolo zubného implantátu.
Masíruje a stimuluje ďasná a zlepšuje tak ich zdravie.
Možnosť použitia až 7 rôznych nástavcov.
Kapacita nádrže na 90 sekúnd čistenia bez nutnosti dopĺňať nádržku.
Nadstavce otočné o 360⁰ pre ľahký prístup do všetkých častí úst.
10 úrovní nastavenia tlaku.
Kábel je dostatočne dlhý a po použití sa pekne zmotá do pôvodnej polohy.

Mínusy:

Vysoká cena.
Ťažšie prepínanie na prerušenie prúdu vody na rukoväti.
Tuhšie otáčanie nadstavca na rukoväti.
Hlučnosť pri vyššom tlaku prúdu vody.
Nadstavec na čistenie jazyka nie je súčasťou balenia.
Obmedzený priestor na odkladanie náhradných nadstavcov.
Nutnosť používať destilovanú vodu alebo pravidelne odstraňovať vodný kameň špeciálnym prípravkom, inak hrozí zanesenie tenkých trysiek.