4 esenciálne oleje pre zdravé zuby a ďasná

esencialne oleje na zuby

Ústa sú plné rôznych baktérií, ktoré každodenným čistením zubnou kefkou a dentálnou niťou môžete udržať ako tak pod kontrolou. Pravdou však je, že niektoré lieky alebo choroby znižujú imunitu tela a zdravie ústnej dutiny zhoršujú aj napriek starostlivosti. Vtedy je potrebná starostlivosť navyše. Okrem správneho čistenia zubov a používania dentálnej nite pridajte esenciálne oleje ako ďalšiu vrstvu ochrany zubov a ďasien. Mnohé z nich sú antibakteriálne a protipliesňové, a efektívne podporujú zdravie ústnej dutiny. Prečítajte si, ktoré sú 4 najefektívnejšie oleje pre zdravé zuby a ďasná?

4 esenciálne oleje pre zdravé zuby a ďasná 

1. Klinčekový olej

Klinček chráni zubné nervy, zmierňuje bolesť a pomáha predchádzať vzniku zubného kazu. Môžete ho tiež úspešne použiť k úľave od bolesti zubov, suchého lôžka (alveolárna osteitída) po extrakcii zuba a mnoho ďalších dentálnych porúch. Klinčekový esenciálny olej spomaľuje odvápnenie zubov a pomáha remineralizovať zuby.

klincekovy olej na bolest zubov

2. Olej z mäty piepornej

Mäta pieporná pomáha osviežiť dych, znížiť opuch, zápal a citlivosť ďasien. Bolo preukázané, že silica mäty piepornej zamedzuje tvorbe zubného plaku.

pepermintovy olej na zuby

3. Myrhový olej

Myrha pomáha v boji proti ochoreniu ďasien, infekcii a vredom. Kloktanie myhry pomáha upokojiť ďasná. Skúste ju použiť k úľave od bolesti zubov a zápalu ďasien. S pár kvapkami si môžete vytvoriť ústnu vodu alebo myrhový olej pridať do zubnej pasty.

myrhovy olej na zuby

4. Škoricový olej

Škorica je ďalší esenciálny olej, ktorý pomáha udržiavať čistú ústnu duitnu a osviežuje dych. Úprimne povedané, je to jedna z mojich obľúbených pre podporu zdravia ústnej dutiny, najmä kvôli chuti. Môžete ju použiť aj na kloktanie na pomoc v boji proti ústnym infekciám, bolesti v hrdle a zápale mandlí.

skoricovy olej na zuby